مزیت های استفاده از صابون های طبیعی به جای مایع دستشویی

سالانه حدود ۳۰۰ میلیون تن پلاستیک در جهان تولید می شود، تجزیه یک ظرف پلاستیکی به ۲۵۰ تا ۵۰۰ سال زمان نیاز دارد. زباله های پلاستیکی باعث آلودگی محیط زیست، آب و مسموم کردن آبزیان می شوند. BPA  یا بیسفنولِ آ از خطرناکترین مواد به کار برده شده در تولید ظروف پلاستیکی است که تعادل هورمونی بدن را مختل می­کند و  می­تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی، سرطان سینه، پروستات، دیابت و ناباروری را افزایش دهد.

با مصرف صابون طبیعی جامد به جای مایع دستشویی سنتزی، پلاستیک کم­تری به محیط زیست آزاد می­ شود.

 

همه ما با احساس لزجی و ناخوشایند شستن دست با مایع دستشویی آشنا هستیم! بعضی وقتها بارها دستمان را با آب می شوییم ولی باز احساس میکنیم مقداری کف یا صابون روی دستمان مانده است! واقعیت این است مواد شیمیایی موجود در مایع دستشویی با شستشوی ساده از دستان شما جدا نمی شوند، علاوه بر امکان تجمع در بدن به راحتی می توانند به آب و غذای ما نیز منتقل شوند و منشا انواع مریضی، حساسیت پوستی و حتی سرطان باشند. در زیر به برخی مضرات مایع دستشویی اشاره می شوند:

۱- به دلیل وجود آب در فرمولاسیون حتما باید از نگه دارنده شیمیایی استفاده شود در حالی که صابون طبیعی نیازی به نگه دارنده ندارد.
۲- شستشو با مایع دستشویی مصرف آب را به شدت بالا می برد، صابون طبیعی جامد به راحتی در آب حل شده و شسته می شود.
۳- تولید زباله­های پلاستیکی زیست تخریب ناپذیر را بالا می­ برد.
۴- در فرمولاسیون آنها حتما باید از سورفاکتانهای شیمیایی مانند سدیم لوریل سولفات (SLS) و غیره استفاده شود که جزو مواد شیمیایی خطرناک،آلاینده و قابل تجمع در بدن هستند.
۵- مواد شیمیایی سختی گیر آب، سورفاکتانتها و نگه دارنده های به کار برده شده در فرمولاسیون مایع دستشویی از آلاینده های خطرناک محیط زیست و آب آشامیدنی ما هستند و ضررهای جبران ناپذیری به سلامت آبزیان و موجودات زنده وارد می­ کنند.

  پاسخ دهید

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند*

  سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
  مکالمه را شروع کنید
  سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
  ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم